دانلود@تحقیق بررسی تاثیر شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی بر زندگی و جوامع عشایری@

تحقیق بررسی تاثیر شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی بر زندگی و جوامع عشایری|39018855|atw34045608|تحقیق بررسی تاثیر شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی بر زندگی و جوامع عشایری,مقاله نقش عشایر در توسعه اقتصادی ایران,بررسی اقتصاد تولید عشایر,بررسی تطبیقی شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی عشایر,ارزش اقتصادی سالانه عشایر,فعالیت های اقتصادی عشایر,ویژگی های اقتص,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق بررسی تاثیر شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی بر زندگی و جوامع عشایری هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود تحقیق با موضوع تاثیر شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی بر زندگی و جوامع عشایری، در قالب Word و در 44 صفحه قابل ویرایش.

فهرست مطالب:چکیده
بیان مسئله و مبانی نظری
مبانی نظری پژوهش
پیشینه پژوهش
شاخص‌ها و متغیرهای پژوهش
نتایج و بحث
الف) نتایج توصیفی پژوهش
نتایج استنباطی
- تحلیل مؤلفه‌های شاخص اجتماعی
- تحلیل مؤلفه‌های شاخص اقتصادی
نتیجه‌گیری
پیشنهاد‌ها
منابع
بخشی از متن:
چکیده:
هرچند نسبتِ جمعیت عشایر، کمتر از جمعیت شهر و روستا است؛ لیکن جامعه عشایری ایران به‌عنوان یک واقعیت اجتماعی ـ اقتصادی، بخشی از ساختار تاریخی ـ سیاسی و فرهنگی و عضو فعال از پیکره جامعه ملی است و نقش آن‌ به‌ویژه در تأمین مواد پروتئینی و سایر فرآورده‌های لبنی قابل‌توجه است. در سده اخیر تحولات وسیعی به لحاظ اسکان و تداوم کوچ، به تبعیت از سیاست‌ها و رویکردهای مختلف برای این جامعه ایجادشده و موافقان و مخالفانی را با استدلال‌های متفاوت داشته است. بااین‌وجود بررسی و مطالعه علمی در خصوص شرایط این جوامع، تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی را در جهت توسعه پایدار آسان‌تر می‌نماید. در پژوهش حاضر که از نوع مطالعات توصیفی – تحلیلی است، سعی گردید به بررسی و مقایسه شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی در دو گروه جامعه اسکان‌یافته و اسکان نیافته عشایری پرداخته شود. روش تحقیق از نوع پیمایشی و ابزار گردآوری داده‌ها پرسشنامه‌ است. حجم نمونه از روش کوکران محاسبه (260 نمونه) و روش نمونه‌گیری از نوع تصادفی بوده است. داده‌های گردآوری‌شده با استفاده از روش‌های آمار توصیفی و استنباطی شامل فراوانی، درصد و آزمون یومان ویتنی در محیط نرم‌افزاری SPSS تجزیه‌وتحلیل شده است. یافته‌های تحقیق بیانگر تفاوت قابل‌توجه بین دو گروه در شاخص‌های اجتماعی مانند مشارکت، آموزش، امنیت اجتماعی، بهداشت و درمان است؛ بااین‌وجود به لحاظ شاخص‌های اقتصادی ازجمله درآمد، مالکیت، اشتغال، میزان تولید و... تقریباً مشابه همدیگر هستند و تفاوت قابل‌ملاحظه‌ای بین دو گروه اسکان‌یافته و اسکان نیافته وجود ندارد.